Valentínska herňa špinavých rúk

V stredu poobede sa okrem herne špinavých rúk konalo u nás v Babaklube aj Valentínske fotenie. A tak si mamičky, ktoré prišli s deťmi mohli odniesť hneď dva druhy valentíniek – tie s vlastnou podobizňou, ktoré im urobila vo svojom prenosnom ateliériku naša šikovná fotografka Zuzka. A potom tie veselé, ktoré si pripravili sami za pomoci farebných papierov, lepidla, nožníc, trblietok, a vlastných šikovných rúk.
image
Zatiaľ čo v zadnej miestnosti sa vo veľkom fotilo, vpredu v herničke boli pre detičky a mamičky nachystané všetky vyššie spomenuté materiály. Teda okrem tých šikovných rúk, tie už si musel priniesť každý sám. A veruže priniesol.
image
Keďže deti boli tentokrát naozaj rôznych vekových kategórií (najmladší účastník herničky nemal ešte ani dva roky, najstarší už deväť), aj ich dielka sa vyznačovali rôznorodosťou. Niektorým s vystrihovaním ešte pomáhali maminy, iní už vystrihovali sami. Fantázii sa medze nekládli, a tak sa nevystrihovali len srdiečka, ale čokoľvek čo sa deťom na takú valentínku pozdávalo. Vystrihnuté tvary sa lepili a zdobili, to už zvládli deti sami. Páčili sa im najmä trblietky. Tak si deti okrem valentíniek odniesli domov aj trblietavé prsty J Tí starší potom svoje diela aj podpísali, prípadne na ne napísali krátke venovanie. Myslím, že ockovia sa večer doma nemohli vynadívať.
image

Napísala: Katka

Lenka
— Lenka