Laktačné poradenstvo

Dojčenie nie je iba materské mlieko – prostredníctvom dojčenia sa vytvára VZŤAH medzi dieťatkom a jeho mamičkou. Keďže sme si vedomí, ako je tento úzky a jedinečný vzťah dôležitý, rozhodli sme sa začať spoluprácu s certifikovanými laktačnými poradkyňami o.z. Mamila a podporiť tak mamičky v budovaní vzťahu so svojimi dieťatkami a v úspešnom dojčení tak dlho, dokiaľ im to bude vyhovovať.

V našom materskom centre radi privítame všetky mamičky, ktoré aktuálne dojčia alebo dojčili svoje deti, ktoré sa zaujímajú o dojčenie, ktoré potrebujú radu, pomoc alebo podporu v rozhodnutí dojčiť svoje dieťa alebo ktoré potrebujú jednoducho iba zdieľať svoje radosti, starosti a zážitky s inými dojčiacimi mamičkami.
Taktiež privítame aj budúce mamičky, ktoré môžu načerpať priamo u laktačnej poradkyne dostatok informácií, aby mohli začať svoje bábätká od prvých chvíľ po narodení úspešne dojčiť.

Každú prvú stredu v mesiaci o 16:30 hod. sa stretáva podporná skupina dojčiacich matiek.  Ide o stretnutia viacerých dojčiacich matiek s deťmi spolu s poradkyňou pri dojčení. Správne a úplné informácie, ktoré o dojčení získate v podpornej skupine, spolu so vzájomnou výmenou skúseností a podporou od poradkyne ako aj ostatných mamičiek v skupine pomáhajú mamičkám úspešnejšie a dlhodobejšie dojčiť. Podporné skupiny dojčiacich matiek na lokálnej úrovni pomáhajú vytvárať priateľstvá. Matky zo skupiny pozývajú na ďalšie stretnutia svoje kamarátky, tehotné či dojčiace mamičky. Pomáhajú tak matkám na materskej dovolenke nebyť v izolácii, spoznávať nových ľudí. Stretnutia môžu byť pomocou aj pre tehotné ženy, ktoré na svoje bábätko ešte len čakajú, pretože dojčenie je zručnosť, ktorej sa najlepšie naučíme pozorovaním.

Skúsenosti mamičiek im môžu výrazne uľahčiť ich vlastný vstup do materstva a dojčenia.
V niektorých situáciách však môžete skôr potrebovať individuálnu konzultáciu a preto je vám každú stredu od 16:00 do 18:00 k dispozícii laktačná poradkyňa, s ktorou sa môžete priamo v materskom centre stretnúť a porozprávať, skonzultovať svoju situáciu pri dojčení, požiadať o odbornú radu. Naše laktačné poradkyne podporujú matky počas dojčenia – môžete sa na poradkyne obracať v tehotenstve, ihneď po pôrode, či kedykoľvek neskôr, či už máte maličké bábätko alebo väčšie dieťa. Poskytujú podporu pri dlhodobom dojčení. Pri rozhovore s poradkyňou môžete chcieť získať len uistenie, že to robíte dobre, môžete požiadať o podporu, keď ste veľmi vyčerpaná, keď vám navrhujú umelú výživu či predčasné zavádzanie príkrmov, keď už máte pocit, že všetci chcú, aby ste dieťa odstavili; keď ste vy či dieťatko choré; keď si len chcete niečo overiť alebo keď už máte dojčenia plné zuby.

Ak by ste chceli informácie s laktačnými poradkyňami zdieľať aj priamo online, založili sme pre vás aj online FB skupinku.
1959345_10152540213362843_9051501230670523662_n